You are here: Home » Rodzaje poideł » 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o poidłach.

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o poidłach.

konie2

Poidło dla zwierząt domowych jest niezwykle istotne, bez względu na to, jak wiele ich mamy. Zapewnienie stałego dostępu do wody zwierzętom, jest absolutną koniecznością, niezależnie od tego jak duże i ile zwierząt mamy. Poidła dla zwierząt doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowych zagrodach jak i na pastwiskach. Poniższy tekst, zaprezentuje kilka ciekawostek, o których zapewne nie słyszeliście do tej pory.

1. Poidła mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Nie wszystkie poidła wykonywane są z polietylenu. Na rynku dostępne są też poidła drewniane czy betonowe. Zależnie od potrzeb, możemy wybrać idealne poidło dla naszych zwierząt.

2. Niektóre poidła są w stanie utrzymywać stałą temperaturę wody. Ich działanie opiera się na podobnych zasadach, na jakich działa termos. Poidła takie są wyposażone w dodatkową powłokę izolującą, dzięki której woda, która się w nich znajduje trzyma stałą temperaturę. Jest to przydatne szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy ryzyko zamarznięcia wody jest znacznie większe niż w miesiącach letnich.

3. Nie wszystkie poidła są przeznaczone do samodzielnego montażu. Powszechnie wiadomo, że na rynku dostępne są poidła tak zwane mobilne, które właściciele gospodarstw domowych są w stanie samodzielnie zainstalować i ustawić w najbardziej odpowiednim ich zdaniem miejscu. Są jednak też takie poidła, które wymagają podłączenia instalacji doprowadzającej do nich wodę. Oczywiście tego typu poidła różnią się znacznie ceną od tych mobilnych – ich cena może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Jednakże w tego typu poidła zaopatrują się głównie właściciele dużych gospodarstw rolnych.

swinki

4. Na rynku dostępne są poidła przeznaczone dla konkretnych gatunków zwierząt. Poidła te posiadają odpowiednią pojemność oraz wymiary. Ich gabaryty dobrane są w taki sposób, by zwierzętom łatwo było z nich korzystać. Możemy wyodrębnić specjalne poidła dla krów, ale też istnieją takie, przeznaczone dla kur czy gęsi. Jak nie trudno się domyślić, znaczącym czynnikiem przy doborze poidła będzie jego wysokość. Musi być ona odpowiednio dopasowana do wielkości zwierzęcia. Z zupełnie innego rodzaju poidła korzystać bowiem będą przykładowo krowy a z zupełnie innego gęsi czy kaczki.

5. Poidła mogą być wyposażone w mechanizm zapobiegający zanieczyszczaniu wody. Są to poidła zwykle z górnej półki cenowej, jednakże ich jakość rekompensuje nakłady finansowe włożone w ich zakup. Poidła tego typu posiadają specjalną, czyszczącą kulkę, która zapobiega przedostawaniu się do wody zanieczyszczeń. Osoby, które zdecydują się na tego typu poidło, zyskują gwarancję tego, ze ich zwierzęta będą piły czystą i pozbawioną chemikaliów wodę. Jest to szczególne istotne szczególnie przy zwierzętach przeznaczonych do uboju. Dla hodowcy, jest to o tyle istotny czynnik, dzięki któremu jest w stanie zapewnić swoim klientom odpowiednią jakość mięsa, które produkuje. Tego typu poidła zwykle posiadają też dodatkowe zabezpieczenie w formie pokrywki. Pokrywka ta jednak nie posiada zamka.

Artur

Witam wszystkich, mam na imię Artur i jestem wielkim pasjonatem rolnictwa. Swojego bloga założyłem z myślą o osobach, które posiadają gospodarstwo domowe i hodują zwierzęta. Na moim blogu znajdziecie informacje dotyczące różnego rodzaju poideł a także ciekawostki dotyczące ich konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*