You are here: Home » Poidła miskowe » Ranking poideł miskowych

Ranking poideł miskowych

poidło3

Poidła miskowe przeznaczone są do zabudowań gdzie będą skutecznie dostarczać wodę dla zwierząt hodowlanych. Można je w łatwy sposób zamontować na ścianie tylko trzeba pamiętać o odpowiedniej wysokości. Poidła są bardzo łatwe w otrzymaniu czystości, bo dzięki korkowi spustowemu można je być pod bieżącą wodą. Mogą posiadać bardzo różne systemy dozowania wody. Mogą to być zawory pływakowe jak i naciskowe.
Poidła miskowe zajmują bardzo mało miejsce w zagrodzie i co ważne nie wpływają na ograniczenie zwierzętom poruszania się po niej. Można spotkać również poidła nosowe, które nadają się dla większych zwierząt takich jak krowa czy koń. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Zwierzę naciska pyskiem zawór, które otwiera przepływ wody. Wody leci dokładnie tyle ile chce zwierzę. Oznacza to zmniejszenie strat wody, czyli poprawi się ekonomia w zagrodzie. Tego typu poidło bardzo często można spotkać w boksach

Mikropidło 41

Poidło pływakowe o pojemności 4 litrów. Jest to najczęściej wybierane poidło przez hodowców, którzy mają konie, krowy i cielaki.
Zalety:
– utrzymywanie stałego poziomu wody,
– skuteczna osłona pływaka ze stali nierdzewnej,
– podwójne ścianki gwarantujące wytrzymałość mechaniczną,
– cztery gotowe otwory do montażu,
– przyłącze ½ cal,
– wydajność 16 litrów na minutę.

Poidło miskowe dla cieląt oraz owiec 29,5 l
Idealnie nadaje się do zaopatrywania w wodę dwóch zagród. Na wyposażeniu znajduje się mosiężny zawór kulowy, korek spustowy, obejmy ze stali nierdzewnej i mocowania.

 

poidło12

Poidło nosowe 2,4 l

Jest to poidło z zaworem nosowym, które przeznaczone jest w małych grypowych kojcach. Idealnie nadaje się do stajni.
Miska wykonana jest polietylenu. Podwójna ścianka gwarantuje, że miska nie pęknie nawet, jeśli będzie wśród bardzo silnych zwierząt.
W zestawie otrzymujemy przyłącze pół calowe, plusem miski jest brak pienienia się wody. Urządzenie montowane jest na czterech śrubach lub za pomocą specjalnym obejm. Może podawać wodę dwóm zwierzętom jednocześnie, co oznacza zwiększenie wydajności i ekonomiczności.

Poidło rogowe 22 l

Poidło utrzymuje stały poziom wody, nadaje się do zamocowania w narożniku obory.
Specyfikacja
– materiał, z którego zostało wykonane to polietylen,
– przygotowane są otwory montażowe,
– przyłącze jest półcalowe,
– wydajność to do 16 litrów na minutę,
– korek spustowy daje możliwość łatwego czyszczenia urządzenia pod bieżąco wodą,
– jest specjalny rant, który zapobiega wychlapywaniu wody,
– komora zaworu jest bardzo dobrze osłonięta,
Woda jest dostarczana wtedy, kiedy zwierzę naciśnie zawór pyskiem. Oznacza to ekonomiczność i minimalne straty wody. Niewielkie wymiary dają możliwość montażu urządzenia w boksach.

Poidło z uchylna klapą 20 litrów

Utrzymuje się stały poziom wody, bardzo dobre do zamocowania w narożnikach.
Wykonane jest z trwałego polietylenu, w komplecie otrzymujemy dwie obejmy ze stali nierdzewnej, przyłącze półcalowe, wydajność do około 20 litrów na minutę. Komora pływaka jest osłonięta, jest też korek spustowy oraz klapa zapobiegająca dostawaniem się zanieczyszczeń.

Artur

Witam wszystkich, mam na imię Artur i jestem wielkim pasjonatem rolnictwa. Swojego bloga założyłem z myślą o osobach, które posiadają gospodarstwo domowe i hodują zwierzęta. Na moim blogu znajdziecie informacje dotyczące różnego rodzaju poideł a także ciekawostki dotyczące ich konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*