You are here: Home » Poidła wannowe » Najpopularniejsze poidła

Najpopularniejsze poidła

poidło6

fot. poidła dla bydła, Eco Market

W gospodarstwach domowych bardzo często są zwierzęta. Zwierzętom oprócz odpowiedniej ilości pokarmu należy zapewnić też stały dostęp do wody. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w poidło, które bez problemu możemy ustawić w wybranym przez nas miejscu. Musimy jednak pamiętać, by zapewnić przy tym zwierzętom swobodny dostęp do poidła. Bardzo często jednak jest tak, że nie wiemy jakie poidło będzie dla naszych zwierząt najlepsze. Poniższy tekst prezentuje najpopularniejsze poidła. Z pewnością pomoże on w wyborze tego najlepszego.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów poideł, jest poidło składające się z dwóch komór. Jego pojemność zależna jest w dużej mierze od tego dla jakich zwierząt chcemy je przeznaczyć. Poidło o pojemności 100 l z pewnością sprawdzi się przy niewielkiej ilości zwierząt domowych. Wykonane jest ono z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Możemy je też ustawić w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Co więcej, poidło wyposażone jest w zawór pływakowy, dzięki czemu zapewnia zawsze odpowiednią ilość wody. Dodatkowo, pływak posiada zabezpieczenie z tworzywa sztucznego, co dodatkowo chroni przed zniszczeniem pływaka. Szerokość poidła to nieco ponad 5 m, zaś jego długość wynosi prawie 9 m. Jest ono też stosunkowo wysokie – wysokość poidła to 3,3m. Jeśli chodzi o cenę, jest ona adekwatna do jakości poidła i wynosi 398 zł.

swink4

Innym , dość popularnym rodzajem poidła jest poidło jednokomorowe, wykonane z niezwykle trwałego tworzywa sztucznego, wzmocnionego dodatkową izolacją. Poidło to działa na zasadzie termosu – zatem mamy pewność, że temperatura wody będzie taka sama, niezależnie od tego jaka będzie aktualnie temperatura powietrza. Dzięki izolacji, poidło jest odporne na działanie zarówno wysokich jak i niskich temperatur. Pojemność takiego poidła to 25 litrów. Doskonale sprawdzi się ono zarówno w mniejszych oborach jak i w większych. Tego typu poidło wyposażone jest w dodatkową pokrywę a kula, w którą pokrywa poidła jest wyposażona, chroni znajdującą się w nim wodę przed zanieczyszczeniem. Cena takiego poidła wynosi 1310 zł.

Innym bardzo popularnym poidłem , jest poidło dwukomorowe o pojemności 180 litrów. Wykonane jest bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu odporne jest na działanie czynników atmosferycznych. Tego typu poidło polecamy dla osób, które w swoim gospodarstwie domowym posiadają większe zwierzęta hodowlane. Poidło tego typu jest bardzo proste w montażu i można też je ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Cena tego poidła jest co prawda nieco wygórowana i wynosi 410 zł. W tym przypadku, mamy jednak pewność, że będzie to inwestycja na dłużej.

Dość popularne są też poidła o bardzo dużej pojemności. Przykładem takiego poidła może być poidło wannowe o pojemności aż 871 l. To poidło przeznaczone jest w swoim założeniu na pastwiska. Tego typu poidło wyposażone jest w zawór pływakowy a także w sam w sobie odpływ. Zawór pływakowy posiada dodatkowe zabezpieczenie wykonane z bardzo trwałego i wytrzymałego materiału sztucznego. Cena poidła adekwatna jest do jego wielkości. Tego typu poidło możemy nabyć za 1310 zł.

Artur

Witam wszystkich, mam na imię Artur i jestem wielkim pasjonatem rolnictwa. Swojego bloga założyłem z myślą o osobach, które posiadają gospodarstwo domowe i hodują zwierzęta. Na moim blogu znajdziecie informacje dotyczące różnego rodzaju poideł a także ciekawostki dotyczące ich konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*