You are here: Home » Poidła wannowe » Ranking poideł wannowych

Ranking poideł wannowych

7749931582_16751eb696_z
Połączenie ekonomicznego dozowania, minimalnych strat i zachowania czystości to są właśnie nowoczesne poidła wannowe dla zwierząt hodowlanych. Produkowane są z bardzo wytrzymałych tworzysz sztucznych, które są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie pękają nie odkształcają się, a nawet nie tracą koloru. Łączą w sobie lekkość oraz łatwości podłączenia.

Poidła dwukomorowe EU 100 L

Jest to poidło posiadające dwie komory o łącznej pojemności stu litrów.
Bardzo dobrze nadaje się do obór wolnostanowiskowych lub na pastwisko. Misja ma wyprofilowany ran wzmacniający, który jednocześnie zapobiega wylewaniu się wody. Poidło nie jest duże, dlatego idealnie nadaje się do montażu w wąskich przejściach.
Korki spustowe umożliwiają szybkie czyszczenie poidła.

Poidła izolowane z jedną komorą 25 l

Poidło ma pojemność dwadzieścia pięć litów i wykonane jest z wytrzymałego polietyleny. Dzięki izolacji działa jak termos. Ścianki są bardzo dobrze wyizolowane to oznacza, że zimą woda nie będzie zamarzać, a latem nie będzie się zbyt mocno przegrzewać. Poidło posiada specjalną pokrywę. Kula zamykająca otwór w pokrywie uniemożliwia dostawanie się do wody zanieczyszczeniom.
W poidłach postawiono na zawory pływakowe, przez co jest stały dostęp do wody przez zwierzęta. Woda doprowadzana jest wężem półcalowym.  W zestawie znajdziemy otulinę do przewodu wodnego.
Do zalet można zaliczyć łatwy montaż na podstawie betonowe, łatwe czyszczenie dzięki korkowi spustowemu oraz możliwość zainstalowania systemu podgrzewania wody. Dodatkowo jest to urządzenie mrozoodporne i chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem się wody.

owce2
Poidła wannowe pastwiskowe 600 litrów

Jest to poidło, które ma stały poziom wody 600 litrów. Bardzo dobrze spisuje się na pastwiskach i padokach. Wykonany jest z bardzo dobrej jakości polietylenu, co gwarantuje wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz promienie UV.
W ścianach są zrobione specjalne przetłoczenie, przez co poidło jest o wiele bardziej sztywne, a to oznacza, że jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.  Krawędzie są zaokrąglane, przez co korzystanie z poidła jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt. Kształt poidła został tak zaprojektowany żeby nie wylewały one wody. Zawór pływakowi gwarantuje, że poziom wody cały czas będzie taki sam.
Korek spustowy jest duży, przez co czyszczenie poidła jest bardzo łatwe. Mała masa poidła daje nam możliwość przenoszenia go z miejsca na miejsce, kiedy jest psute.
Największe zalety:
– wytrzymała konstrukcja,.
– stały poziom wody,
– łatwe czyszczenie,
– łatwy transport.

Poidło wylewne 120l

Duża ilość wody przy produkcji mleka oznacza większe zyski to, dlatego warto zastosować poidło z podgrzewaniem.
Poidła z mechanizmem wylewania zapewniają szybką wymianę zabrudzonej wody na świeżą.  Zawór pływakowych pilnuje odpowiedniego poziomu wody. W pomieszczeniach, w których zimą jest bardzo zimno warto stosować płyty grzewczo o większej mocy. Materiały używane do produkcji są najwyżej jakości bez względu na to czy to metal czy tworzywo sztuczne. Poidła są bezpieczne dla zwierząt dzięki zaokrąglonym krawędzią.

Informacje o parametrach opisywanych poideł dla krów: Eco-Market

Artur

Witam wszystkich, mam na imię Artur i jestem wielkim pasjonatem rolnictwa. Swojego bloga założyłem z myślą o osobach, które posiadają gospodarstwo domowe i hodują zwierzęta. Na moim blogu znajdziecie informacje dotyczące różnego rodzaju poideł a także ciekawostki dotyczące ich konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*